Dwa razy do egzaminu na prawko

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu, w którym kursanci z naszego regionu najczęściej zdają egzaminy na prawo jazdy, podsumował ubiegły rok. Z raportu wynika, że średnio trzeba przystąpić dwukrotnie do egzaminu teoretycznego i praktycznego, by uzyskać uprawnienia.

 

Najłatwiej zdobyć prawo jazdy kategorii AM uprawniające do kierowania motorowerem lub lekkim czterokołowcem. Egzamin praktyczny zdaje ośmiu na dziesięciu. Najtrudniej dostać uprawnienia najczęściej spotykanej kategorii B. Jazdę zalicza jeden na trzech egzaminowanych. Przypomnijmy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodu osobowego i dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Daje też uprawnienia do kierowania traktorem, małymi jednośladami, quadem oraz trójkołowcem.

Przy innych kategoriach średnia zdawalność przekracza 50 procent. Łatwiej zdać egzamin teoretyczny. Dwóch na trzech zalicza. Z jazdą trochę trudniej. Ją zdaje dwóch na pięciu.

WORD w Przemyślu zachęca do korzystania z jego usług m.in. krótkimi terminami oczekiwania na egzamin. Według informacji z połowy stycznia na egzaminy wszystkich kategorii trzeba czekać co najwyżej trzy dni.

erka/WORD Przemyśl