Dwa oblicza JKS San

PIŁKA RĘCZNA KOBIET: Jarosławskie piłkarki ręczne postawiły się faworytowi z Warszawy, ale zaprezentowały dwa oblicza i po dobrej pierwszej połowie rozkleiły się w drugiej.

SPR JKS San Jarosław – Varsovia Warszawa 23:36 (13:15)

JKS San: S. Kubisztal, Kulpa – Bartoszek 2, Biedroń, Borowska 3, Wicińska 2, Zięba 7, Świerk, Stachowicz, Fedor, Motowidło, Szymborska 8, Dębiak, Pazdro 1, Piorun.

Kary: 8 i 8 min.

Przyjezdne były zdecydowanym faworytem. Varsovia od kilku sezonów próbuje awansować do ekstraklasy. W ostatnim czasie drogę zagroził im właśnie nasz zespół. – To już inna Varsovia a i my mamy inną drużynę, ale tamten sezon, w którym toczyliśmy z Varsovią skuteczną walkę o awans był rzeczywiście znakomity i przejdzie do historii – mówią działacze SPR JKS, którzy po wielu latach doprowadzili jarosławskie piłkarki ręczne na najwyższy szczebel ligowy w Polsce. Kontynuatorki tradycji JKS grały skutecznie w ataku, a i w defensywie radziły sobie całkiem przyzwoicie, więc wszystko wyglądało bardzo obiecująco. Po 23 minutach nasz zespół wygrywał 11-10,a na długą przerwę schodził ze stratą tylko dwóch goli. Niestety coś zacięło się po zmianie stron. Tak jakby JKS San przestraszył się, że może w tym pojedynku triumfować. Zamiast spokojnej gry zaczęła się pojawiać się nerwowość a przy tym cała seria błędów. Rywalki solidnie zaopiekowały się też Amandą Szymborską, która w pierwszej części trafiała jak na zawołanie. To wybiło nasz zespół , którego zeszło powietrze. Drugie oblicze JKS San pozwoliło Varsovii mocno odskoczyć i ostatecznie pewnie zwyciężyć. Końcowy wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu tego meczu.

POZOSTAŁE MECZE: AZS AWF – Radom 29:24 (16:10); Karczew – Wesoła 20:29 (10:15); Korona – Uniwersytet 42:21 (24:10); Lublin – SMS III przeł. na 9 grudnia.

1. Korona Kielce 7            18            230-151
  2. Varsovia Warszawa6 15            225-144
  3. AZS AWF Warszawa 6            15            164-136
  4. Wesoła Warszawa 5            12            132-132
  5. MKS Karczew 5            6            108-102
  6. AZS UMCS Lublin 5            6            105-114
  7. APR Radom 6 6            145-183
  8. SPR JKS San Jarosław 6            3            126-177