Drogowy recydywista w rękach policji

41-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Szybko wyszło na jaw, że 41-latek to drogowy recydywista. Miał trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

We wtorek przed godz. 2, policjanci jarosławskiej drogówki w Woli Buchowskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Autem kierował 41-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 41-latka. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami. 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Mercedes, którym się poruszał został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

– Mieszkaniec gminy Przeworsk usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązującego go sądowego zakazu. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, może mu grozić wyższy wymiar kary. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje KPP w Jarosławiu.