Drogowcy w działaniu

W powiecie jarosławskim i przeworskim trwają prace związane z „łataniem ubytków w nawierzchniach”. Oczyszczane są też pasy drogowe.

 

W lutym rozpoczęły się prace z naprawą jarosławskich i przeworskich ulic, na których pojawiły się ubytki nawierzchni. Ekipy drogowców można było spotkać przy ul. Rybackiej, Długosza, Fredry czy Cegielnianej w Jarosławiu.

– Od 1 lutego wykonywane są prace interwencyjne polegające na „łataniu ubytków w nawierzchni” w ciągu dróg i ulic powiatowych na terenie całego powiatu. Celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg – informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu. – Na bieżąco łatane są też ubytki powstałe na drogach powiatowych w powiecie przeworskim – zapewnia Robert Mądry, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku.

Wyrwy w jezdni na terenie obu powiatów wypełniane są na zimno mieszanką mineralno-asfaltową. Prace są wykonywane, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają. Pracownicy Służby Linowej PZD świadczą także usługi pielęgnacyjne związane z oczyszczeniem pasa drogowego na terenie obu powiatów.

 

EK, fot. PZD Jarosław