Drogowa sesja w powiecie

Inwestycje na drogach zdominowały ostatnią sesję Rady Powiatu Jarosławskiego zwołaną 6 maja. Radni zdecydowali o początku czterech modernizacji dróg zarządzanych przez powiat oraz o pracach na drogach powiatowych w ramach współfinansowania z gminami Jarosław, Pawłosiów i Radymno. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot zapowiedział, że na następnej sesji będą rozdysponowywane kolejne pieniądze na inwestycje drogowe w porozumieniu z pozostałymi samorządami gminnymi.

 

Radni przyjęli uchwały rozdysponowujące blisko 24 miliony złotych na modernizację drogi Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka oraz Wiązownica – Piwoda – Olchowa przeznaczając na to zadanie 15,9 mln złotych. Ponad 6 mln złotych przeznaczyli na trasę Jarosław – Wietlin – Łazy, a przebudowa drogi Kidałowice – Morawsko pochłonie 1,8 mln złotych. – Realizacja tych zadań jest możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To również współpraca z gminami przez które przebiegają wspomniane drogi. Mowa o Wiązownicy, gminie wiejskiej Jarosław, Laszkach i Pawłosiowie, których samorządy zdecydowały o wsparciu finansowym – mówi S. Kłopot, dziękując posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, który, jak podkreśla starosta jest sojusznikiem w staraniu się o inwestycyjne wsparcie.

W kolejnej uchwale radni zdecydowali o przebudowach dróg powiatowych na zasadzie współfinansowania z samorządami gminy wiejskiej Jarosław, gminy wiejskiej Radymno i gminy Pawłosiów. Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku Wierzbna – Cieszacin. Ich koszt wyniesie 614 tys. zł. Na budowę chodnika w Ostrowie w ciągu drogi powiatowej Chłopice – Łowce – Radymno zaplanowano 200 tys. zł. Będzie też opracowana dokumentacja na przebudowę drogi przez Surochów, a na dokończenie prac na ul. Okrzei w Jarosławiu przeznaczono 400 tys. zł.

– Przystępujemy do realizacji inwestycji drogowych, o których dofinansowanie składaliśmy wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Polskiego Ładu; dużych inwestycji, które sumując ich wartość, to prawie 41,5 mln złotych. Są to inwestycje realizowane przy udziale samorządów gminnych – mówił podczas sesji starosta S. Kłopot.

erka/Pow. jarosławski