Dojazd przez mękę

Mieszkańcy bloku przy ul. Szarych Szeregów skarżą się na fatalny dojazd do swojej nieruchomości.

 

Choć na razie przy ulicy stoi zaledwie jeden blok, to w sześciu klatkach mieszka sporo osób. Większość z nich ma samochody, które parkuje w pobliżu bloku. Jak jednak mówią, stan drogi, którą tam dojeżdżają, jest opłakany. Niejeden samochód został tam już uszkodzony, a gdy popada deszcz, nie sposób przejść przez ogromne kałuże. Gdy nie pada zresztą nie jest lepiej, bo ciężko jest utrzymać czystość na balkonach, czy nawet w samych mieszkaniach, kiedy z drogi kurzy się przez otwarte okna. Mieszkańcy nie raz próbowali już interweniować w tej sprawie, ale jak do tej pory bez skutku.

Jak informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia, droga wewnętrzna Szarych Szeregów jest położona na działkach miejskich, ale nie wyłącznie miejskich.

Niektóre działki nie wchodzą w skład zasobu Miasta i trwają prace, by je pozyskać. Cały teren, na którym budowane są nowe bloki, wymaga kompleksowego zaprojektowania dróg dojazdowych w okolicach ul. Konfederackiej i Skarbowskiego, co jest wykonywane. Wymaga jednak czasu. Niedawno zmieniony został Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, właśnie na potrzeby projektowania nowych dróg. Dopiero na tej podstawie można podjąć kolejne działania, uzyskać odpowiednie pozwolenia, aby pozyskać działki, które nie należą do Miasta, a są niezbędne, by prawidłowo zagospodarować omawiane tereny – wyjaśnia I. Kmiecik.

W dzielnicy, o której mowa, wciąż budowane są nowe bloki. Sukcesywnie, we współpracy z Radą Dzielnicy nr 6, remontowane są kolejne drogi, chociażby ostatnio ul. Skarbowskiego, o którą bardzo zabiegali mieszkańcy. Niektórzy deweloperzy współpracują z Miastem partycypując w kosztach utwardzenia, czy remontu nawierzchni. Jak mówi Rzecznik, inwestycje w dzielnicy nr 6, podobnie jak w pozostałych dzielnicach miasta, realizowane są sukcesywnie i we współpracy z radnymi dzielnicowymi. Wskazali oni m.in. potrzebę zaprojektowania w przyszłym roku właśnie ul. Szarych Szeregów.

Niezależnie od tej rekomendacji, Miasto zamierza kompleksowo zaprojektować drogi w tej części Jarosławia. Warto podkreślić, że zanim dojdzie do zaprojektowania i realizacji drogi, w następstwie przekazanych na ostatniej sesji przez Radę Miasta Jarosławia środków finansowych na remonty bieżące dróg, zlecono już utwardzenie kamieniem nawierzchni drogi Szarych Szeregów. Jej stan wkrótce się poprawi. Prosimy o cierpliwość, gdyż zlecenia realizowane są kolejno, a potrzeby związane z remontami bieżącymi dróg na terenie Miasta są ciągle duże – tłumaczy I. Kmiecik.

 

DP