Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 180 osób, zastrzeżonych w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwaczach.

Diler zatrzymany

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali mężczyznę zaangażowanego w przestępczość narkotykową. Był poszukiwany przez służby kilkudziesięciu krajów świata.

 

Do zatrzymania doszło w niedzielę, 15 maja w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

– Podczas sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 30-letni obywatel Łotwy jest w zainteresowaniu rodzimego wymiaru sprawiedliwości. Niespełna rok wcześniej tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest podejrzany o udział w procederach narkotykowych, w tym skupowanie oraz handel substancjami niedozwolonymi. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury – informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Dodatkowo w trakcie kontroli, pies służbowy SG ujawnił w bagażu podróżnego woreczek z suszem marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu narkotyków, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Ostateczną decyzję w związku z nakazem aresztowania podejmie sąd.

EK/BiOSG