Dietetyczne konsultacje także w wakacje! Skorzystaj z darmowej konsultacji z dietetykiem w gabinecie Projekt Zdrowie w Jarosławiu!

Schudnę do wakacji, schudnę na wakacjach, schudnę po wakacjach… Ile razy składałeś/ składałaś sobie takie obietnice? A potem przyszedł czas na planowanie urlopu i im bardziej Twój wypoczynek był w zasięgu ręki, tym mocniej spadała Ci motywacja. Mając przed sobą wizję beztroskich dni bez pracy i samych przyjemności, nie chcesz w tym czasie trzymać się zakazów i nakazów, ale z drugiej strony wciąż marzy Ci się idealna sylwetka. Bo wiesz, że jeśli w miesiącach letnich przybędzie Ci kilka kilogramów, to ciężko będzie zatrzymać ten proces w okresie jesiennym czy zimowym.

Podczas wyjazdów wakacyjnych przybywa nam nawet kilka kilogramów

Statystyki wskazują, że podczas wyjazdów wakacyjnych, przybywa nam od pół do nawet kilku kilogramów. Z jednej strony to okres, kiedy odchudzanie wydaje się być najłatwiejsze, bo mamy więcej ruchu, lepszy dostęp do owoców i warzyw, a z powodu wysokich temperatur chce nam się mniej jeść. Z drugiej strony, to też czas, w którym najłatwiej odpuszczamy. Czy tak musi być?

– Największym błędem jest brak ustalenia realnego celu do wykonania. I od tego właśnie zaczynamy naszą współpracę w gabinecie. Kiedy wiem, że przestrzeganie przez Pacjenta diety o obniżonej kaloryczności podczas jego urlopu all inclusive będzie trudne, na ten czas ustalamy plan minimum – Pacjent nie musi schudnąć, ale dbamy o to, aby utrzymał wagę i
nie utracił dotychczasowych rezultatów
– tłumaczy dietetyk Wioletta Mendroń, z gabinetu Projekt Zdrowie w Jarosławiu. – Praca w naszym gabinecie polega na kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych. Pacjent uczy się, jak samodzielnie utrzymywać zdrową masę ciała, dzięki czemu w okresie wakacyjnym nie musi rezygnować ze wszystkiego. Kiedy wraca z urlopu, nie rozliczam go z “małych grzeszków”, tylko wspólnie wracamy na właściwe tory – dodaje dietetyk.

 

Błędne koło odchudzania – kiedy szukać pomocy?

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy jest tak, że co roku trzymasz restrykcyjną dietę, żeby uzyskać wymarzone rezultaty do urlopu, a w jego trakcie wracasz do nadmiernego jedzenia i starych nawyków, co przekłada się na dodatkowe kilogramy? A potem się poddajesz, bo skoro nie udało Ci się przez te dwa tygodnie, to zakładasz, że nie uda się w ogóle? I tak do kolejnego lata… Żeby nie wpadać w błędne koło odchudzania, wystarczy poszukać pomocy u specjalisty.

 

Okres letni, tak jak każdy inny okres w roku, jest dobrym momentem na to, aby umówić się na wizytę u dietetyka – skorzystać z jego pomocy, albo jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem, albo po powrocie, a nawet w trakcie wyjazdu, jeśli taka konsultacja będzie potrzebna. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich osób, którym zależy na tym, żeby zadbać o swoją wagę, przez całe lato w gabinecie Projekt Zdrowie w Jarosławiu pierwsza konsultacja dietetyczna jest bezpłatna. W trakcie konsultacji dietetyk przeprowadza analizę składu ciała, wykonuje badanie poziomu tkanki tłuszczowej, podaje wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiada, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Już teraz umów się na wizytę w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie w Jarosławiu, przy ul. 3 Maja 28A. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 662 997 776 lub skontaktujesz się  za pomocą formularza kontaktowego na stronie.

PROJEKT ZDROWIE

POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE

e-mail: jaroslaw@projektzdrowie.info

ul. 3 Maja 28A, 37-500 Jarosław

tel: 662 997 776

https://jaroslaw.projektzdrowie.info/

 dietetyk mgr Wioletta Mendroń