Dają wspólne chwile seniorom

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gorliczyna II w ramach programu Fundacji Biedronki pn. „Danie Wspólnych Chwil” zorganizowało kolejne spotkanie dla mieszkańców.

 

„Danie Wspólnych Chwil” to program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością. Fundacja zaprasza do udziału w programie koła gospodyń wiejskich, których zadaniem jest organizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja Biedronki finansuje zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

Ostatnie spotkanie było już drugim w tym roku. Uczestniczyło w nim 32 osoby, w tym 18 seniorów. Kolejne planujemy na połowę lipca. Cieszymy się, że możemy dawać okazję do spotkania się osobom starszym. Zainteresowanie uczestnictwem w spotkaniach jest bardzo duże, a niestety mamy ograniczoną ilość miejsc – opowiada Agnieszka Dryś z KGW Gorliczyna II.

Gospodynie na każde ze spotkań przygotowują prawdziwe kulinarne pyszności. Jest okazja, by porozmawiać, pobawić się przy muzyce, a nawet potańczyć. Uczestników ostatniego spotkania, które odbyło się w środę, 5 czerwca, w Wiejskim Domu Kultury w Gorliczynie, odwiedzili m.in. wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sabina Południak.

DP/fot. DP (2), FB Sabina Południak (2)