Część Radymna została zmodernizowana

Końcem października zakończyła się przebudowa ulic: Jana Pawła II, Pogodnej oraz ulic przyległych. Roboty budowlane trwały prawie rok.

 

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ponad 3 mln złotych. Sześćdziesiąt procent kosztów pokryło dofinansowanie, czterdzieści dołożyło miasto. Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku i trwały niemal do tej pory.

– W mojej ocenie inwestycja została wykonana w sposób właściwy – zapewnił burmistrz Mieczysław Piziurny podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radymna, dziękując równocześnie mieszkańcom remontowanych ulic za ich cierpliwość i wyrozumiałość.

– Nie było łatwo, ponieważ inwestycja była realizowana w terenie bardzo zurbanizowanym. Mieszkańcy musieli naprawdę wykazać się dużą cierpliwością i się wykazali. Kilka miesięcy bez dojazdu do swoich posesji, w kurzu i błocie. Wielki szacunek dla mieszkańców tego osiedla – mówił burmistrz.

Zakończona inwestycja nie stanowi jednak końca prac w tej części miasta. Bowiem mieszkańcy pozostałej części tego osiedla przeżywają obecnie to samo, co ich sąsiedzi przez ostatni rok. Na ulicach sąsiednich prowadzone są obecnie prace przy przebudowie wodociągu. Wykopy będą trwały przez całą zimę, a nowe drogi zostaną położone dopiero wiosną.

Przebudowa drogi prowadzona jest także na ul. Kolejowej. Prace zlecone przez Powiat mają się zakończyć w drugiej połowie grudnia. Są już one praktycznie na ukończeniu.

 

EK