Rozpoczęły się wakacje, ale od remontów dróg na razie odpoczynku nie będzie, a wręcz przeciwnie. Co czeka nas w najbliższych tygodniach, gdzie nie będziemy mogli zaparkować, a gdzie będzie trzeba skorzystać z objazdu?
Na początku roku informowaliśmy o planowanej dużej inwestycji związanej z przebudową ulicy Tysiąclecia. Na blisko kilometrowym odcinku mają tam powstać m.in. dwa ronda. Urzędnicy mają nadzieję, że choć prace związane z przebudową mogą być uciążliwe dla mieszkańców, to finalnie inwestycja po zakończeniu usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo na jednej z najbardziej uczęszczanych i zakorkowanych w godzinach szczytu drogach w mieście. Problemowe jest zwłaszcza skrzyżowanie w okolicy dworca autobusowego i budynku KRUS, gdzie funkcjonują dwa przejścia dla pieszych. Przy obowiązujących przepisach nakazujących ustępowanie pierwszeństwa przechodzącym przez pasy, korki są tu codziennością. Przebudowa ma kosztować ponad 17 mln zł. Pod koniec ubiegłego roku poprzedni starosta informował o otrzymanym dofinansowaniu w wysokości 80% inwestycji od Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałymi kosztami rzędu 20% Powiat miał podzielić się po połowie z Miastem. Szacowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2025 roku. W związku z inwestycją od 30 czerwca na ul. Krasickiego w Przeworsku obowiązuje zmiana organizacji ruchu polegająca na wprowadzeniu dodatkowego oznakowania pionowego B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Zmiana ma na celu umożliwienie zwiększonego ruchu pojazdów w związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia prac. Tym bardziej teraz warto więc patrzeć na znaki drogowe, by nie być niemile zaskoczonym.
Inne remonty
W ostatnim czasie utrudnienia mieli też korzystający z ul. Chruściela. Tam czasowo zamknięty był na czas remontu przejazd kolejowy i konieczny był kilkukilometrowy objazd ul. Gorliczyńską do miejscowości Chałupki.
W ostatnim czasie poinformowano również o kolejnej zmianie organizacji ruchu, tym razem związanej z zadaniem pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr P1617R Kańczuga – Jarosław wraz z przebudową obiektu mostowego”. Zmiana zostanie wprowadzona już 15. lipca i planowo potrwa do końca 2025 roku. Przebudowa odbędzie się w trzech etapach. W pierwszym etapie odcinek drogi od km 8+502 do 8+513 i dalej w kierunku ul. Św. Jana Pawła II na długości ok. 70 m zostanie zamknięty, a ruch będzie odbywał się fragmentem ulicy równoległej ul. Św. Jana Pawła II łączącego się z ul. Długą. Zostanie wykonany przejazd tymczasowy. Na ulicy Św. Jana Pawła II i ul. Księdza Gajeckiego zostaną zlikwidowane przejścia dla pieszych. Ruch pieszych z kierunku ul. Księdza Gajeckiego w kierunku ul. Św. Jana Pawła II zostanie przekierowany w kierunku ul. Domki, następnie w kierunku ul. Długiej i do fragmentu ulicy równoległej do ul. Św. Jana Pawła II.
DP