Cofał prosto w pieszych

Kierujący toyotą mężczyzna, wykonując manewr cofania omal nie przejechał dwóch kobiet i dziecka, które przebywały na terenie parkingu jednego z jarosławskich sklepów.

 

W środę, 28 października ok. godz. 14, policjanci interweniowali przed jednym z jarosławskich sklepów. Ze zgłoszenia wynikło, że kierujący pojazdem omal nie doprowadził do potrącenia znajdujących się tam osób.

– Mundurowi ustalili, że kierujący toyotą, 45-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, cofając na parkingu, jechał prosto na dwie kobiety z dzieckiem – potwierdza asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Na szczęście do tragedii nie doszło. Kobiety w ostatniej chwili zdołały odskoczyć. Za sobą pociągnęły również dziecko. Dzięki temu kierujący wjechał jedynie na wózek transportowy, z którego korzystały. 45-latek próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Został on jednak zatrzymany przez jedną z kobiet i pracownika firmy, a następnie przekazany policjantom.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u 45-latka, ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

 

EK/KPP