Code Week w MP 9

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu mają ogromny wkład w zdobyciu przez Polskę pierwszego miejsca w Europie pod względem przeprowadzonych inicjatyw, związanych z kodowaniem i programowaniem. Same już po raz drugi znalazły się w gronie zwycięzców, realizując w tym roku dwadzieścia wydarzeń w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „1000 pierwszych inicjatyw Code Week 2020”.

 

Miejskie Przedszkole nr 9 już po raz trzeci rozpoczęło przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku dzieci z tego przedszkola jako jedyne w Jarosławiu znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „1000 pierwszych inicjatyw Code Week 2020”.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem. Wszystkie wyzwania w ramach Coode Week 2020 dzieci realizują pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Szkoły i Lucyny Łaszkiewicz.

– Poprzez naukę kodowania dzieci lepiej rozumieją otaczający ich świat, który ulega nieustannym zmianom. Mają szansę rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość – mówi Agata Kolasa-Skiba, dyrektor przedszkola.

Za wspaniałą pracę i zabawę dzieci zostały nagrodzone certyfikatami i nagrodami. Główną nagrodą dla zwycięzców była mata do kodowania, zeszyty do nauki programowania dla wszystkich przedszkolaków oraz list gratulacyjny Ministra Cyfryzacji – Marka Zagórskiego.

 

Opr. EK, fot. org.