sdr

Co z kolejką?

Obecnie przejazdy turystyczne Przeworskiej Kolei Dojazdowej „Pogórzanin” są wstrzymane. Nie znaczy to jednak, że w temacie kolejki nic się nie dzieje.

 

Na bieżąco wykonywane są prace remontowe i inwestycje mające na celu poprawę stanu technicznego linii kolejowej, ale również w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach przez tory.

Obecnie skupiamy się naprawie taboru, w ubiegłym miesiącu zakończył się kompleksowy remont drezyny Wmc-05, która na co dzień służy nam przy prowadzonych pracach remontowych wykonywanych na torowisku. Pracujemy także nad budową nowego wagonu pasażerskiego typu „letniak”, doświadczeni poprzednim sezonem turystycznym, kiedy podczas upalnych, letnich dni nasi pasażerowie zdecydowanie woleli podróż w takich właśnie otwartych wagonach – informuje Paweł Tworek, kierownik Bazy Sprzętu i Transportu Przeworskiej Kolei Dojazdowej.

Na obecną chwilę prace remontowe na linii są prowadzone w trybie bieżącego utrzymania. Przygotowywana jest również niezbędna dokumentacja techniczna dla zadania pn. „Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów”, w ramach którego planowany jest kompleksowy remont ponad 13 km linii kolejowej na odcinku Jawornik Polski – Dynów.

Jednocześnie przygotowywana jest też dokumentacja projektowa celem przeprowadzenia remontu stacji kolei wąskotorowej „Przeworsk Wąski”, liczymy, że w kolejnym roku budżetowym uda nam go wyremontować – dodaje P. Tworek.

DP/fot. Starostwo Przeworskie