Chryzantemy upiększyły okolicę

W Jarosławiu 500 chryzantem odebranych od Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa ozdobiło m.in. zabytkową kwaterę wojenną na Nowym Cmentarzu przy ul. Krakowskiej.

 

Od 6 listopada, oprócz zabytkowej kwatery wojennej, kwiaty odkupione od lokalnych producentów, którzy nie sprzedali roślin przed 2 listopada, pojawiły się także na cmentarzu wojennym przy ul. Pruchnickiej. Zdobią otoczenie pomników w centrum miasta, m.in. przy ul. Słowackiego, Grunwaldzkiej, na skrzyżowaniu Słowackiego i Jana Pawła II, a także skwer przy zbiegu ulic Lubelskiej i Opolskiej. Transportem oraz udekorowaniem wskazanych miejsc zajęli się pracownicy Sekcji Zieleni Miejskiej Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

Chryzantemy odebrane od ARiMR pojawiły się także m.in. w Przeworsku i Sieniawie. Na przeworskim rynku oraz przy pomniku na placu św. Jana Pawła II umieszczono kwiaty pochodzące z gospodarstwa z Rożniatowa. W Sieniawie, dodatkowe chryzantemy pojawiły się jako uzupełnienie wcześniejszych nasadzeń. 150 sztuk kwiatów trafiło do miasta prosto z gospodarstwa w Żurawiczkach.

 

DP/fot. UM Jarosław