Chotyniec najlepszy w Pruchniku

Piłkarski turniej dla uczniów szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, rozgrywany na stadionie w Pruchniku zakończył się wygraną ekipy SP Chotyniec. Cztery najlepsze drużyny już 15 czerwca zagrają w finale dwóch turniejów „Śladem Bogdana Zająca” – miejskiego i powiatowego, który odbędzie się na stadionie MOSiR w Jarosławiu.

 

Mecze fazy grupowej grano na czterech boiskach. Startowały drużyny SP w Rudołowicach
SP w Chłopicach, SP w Wierzbnej, SP w Chotyńcu, SP w Łowcach, SP w Kramarzówce, SP w Jodłówce, SP w Pawłosiowie, SP w Wólce Pełkińskiej, SP w Dobkowicach, SP w Cieszacinie Wielkim, SP Nr 1 w Pruchniku, SP w Surochowie, SP w Skołoszowie, SP w Ostrowie, SP w Makowisku, SP w Tuczempach, SP w Sośnicy, SP w Korzenicy, SP w Zamiechowie, SP w Roźwienicy, SP w Czelatycach, SP w Morawsku i SP w Świętem.

W półfinale zmierzyły się drużyny z Cieszacina Wlk., Makowiska, Korzenicy i Chotyńca. O zwycięstwie szkoły z Chotyńca zdecydowały rzuty karne. Najlepszym piłkarzem turnieju został Piotr Kowałyk, a piłkarką Klaudyna Konieczny. Za najlepszego bramkarza uznano Kacpra Gwóździa. Królem strzelców został Łukasz Dziadowicz. Rywalizacja toczyła się o puchar starosty Stanisława Kłopota. Organizatorami zawodów byli Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Gmina Pruchnik oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Patronat honorowy objął poseł na Sejm Tadeusz Chrzan.

 

Miejsca na podium zajęli:

  1. SP w Chotyńcu
    2. SP w Korzenicy
    3. SP Cieszacin Wielki
    4. SP Makowisko