Chodnik na wiadukcie w końcu doczekał się remontu

Blisko 600 tys. zł kosztować będzie przebudowa chodnika na wiadukcie przy ul. 3 Maja. Inwestycja, o którą upominali się mieszkańcy wreszcie doczeka się realizacji. Pokryta zostanie ze środków własnych gminy.

 

O fatalnym stanie chodnika na wiadukcie przy ul. 3 Maja w Jarosławiu pisaliśmy nie raz. Jarosławianie wielokrotnie zwracali uwagę, że chodnik jest nierówny i zagraża bezpieczeństwu. O potrzebie przeprowadzenia na nim prac remontowych mówiło się od co najmniej kilku lat. Końcem ubiegłego roku informowaliśmy, że Urząd Miasta Jarosławia już dwa lata wcześniej rozpoczął prace projektowe, a nawet zabezpieczył środki na jego przebudowę. Niestety po zrobieniu odwiertów, okazało się, że proces naprawy będzie bardziej skomplikowany, dlatego też wydłużył się proces projektowania architektonicznego. Niemnie jednak planowano, że prace ruszą wiosną tego roku. Tak też się stało. Podpisanie umowy na wykonanie tej inwestycji odbyło się 19 kwietnia.

– Wykonawca ma 170 dni na wykonanie przebudowy, która obejmie modernizację nawierzchni chodnika na konstrukcji wspornej wraz z wymianą barierki – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

 

EK