Celowo podpalił dom?

ŁOPUSZKA WIELKA: Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie domu jednorodzinnego. Do pożaru doszło w nocy, z 15 na 16 maja. Straty oszacowano na ok. 120 tys. zł.

 

O pożarze w jednym z domów dyżurny przeworskiej KPP został powiadomiony przed godziną 1. Na miejsce skierowano policję i straż pożarną. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej, w której uczestniczyło 6 zastępów PSP i OSP, okazało się że najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Nikt nie został poszkodowany. Właścicielka domu wstępnie oszacowała straty na 120 tys. zł.

W toku podjętych czynności jeszcze tego samego dnia ustalono, że sprawcą podpalenia jest 26-letni mieszkaniec gminy Kańczuga. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki. W przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

DP