Bogdan Zając ma wprowadzić JKS do III ligi

51-letni Bogdan Zając, były reprezentant naszego kraju i asystent Adama Nawałki w kadrze Polski jest bliski podpisania umowy z JKS-em Jarosław i jako trener prowadzenia czarno-niebieskiego teamu w walce o awans do trzeciej ligi – Na razie rozmawiamy, ale jesteśmy na dobrej drodze – mówił jeszcze w ubiegłym tygodniu B. Zając, choć media internetowe informowały, że trenerem jarosławian już jest.

 

Prawdopodobieństwo, że tak się stanie jest jednak bardzo duże, czemu nie zaprzecza sam zainteresowany. – Dogadujemy się, rozmowy trwają. Na ten moment mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, ale finalnie jeszcze nic nie jest podpisane – podkreśla wychowanek JKS-u, który jako piłkarz reprezentował między innymi Wisłę Kraków, Zagłębie Lubin, czy też Widzew Łódź. Wygląda więc na to, że Bogdan Zając wróci na „stare śmieci” po kilkunastu latach. Teraz w roli szkoleniowca, do której był już kiedyś przymierzany, ale jak sam mówił, nie był to jeszcze ten czas. Zając ma przejąć schedę po duecie: Tomasz Przewoźnik i Szymon Szydełko, który kierował drużyną z Bandurskiego w kilku ostatnich meczach minionego sezonu. – Bardzo byśmy chcieli, żeby zdecydował się być trenerem u nas. Jest prawdziwą legendą, ambasadorem naszego klubu. Liczymy, że się zgodzi, a czy któryś z dotychczasowych trenerów będzie mu pomagać, zdecyduje sam – dodaje Michał Cebula, wiceprezes JKS-u. W nadchodzącym sezonie celem jarosławian ma być awans do trzeciej ligi. – Jarosław zasługuje na III ligę, wierzymy w pomoc sponsorów i wsparcie samorządu – mówi wiceprezes JKS.

 

Honorowy obywatel

Bogdan Zając zaczynał karierę w JKS-ie Jarosław, z którym rywalizował między innymi w III lidze. Później często odwiedzał swój macierzysty klub. W Jarosławiu organizował miedzy innymi turniej halowy. W 2009 roku został uznany sportowcem 100-lecia JKS-u, a w 2016 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Jarosławia. Od 2021 roku współpracował z miejscową Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, gdzie pełnił funkcję doradcy do spraw sportowych. Jako trener Zając najbardziej znany jest z okresu pracy w reprezentacji Polski za czasów Adama Nawałki. Był także w sztabie kadry w czasie Mistrzostw Europy 2016 oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku. Razem z trenerem Nawałką pracował również w Górniku Zabrze i Lechu Poznań. Ostatnio był asystentem Radosława Sobolewskiego w Wiśle Kraków. Samodzielnie trenował natomiast ekstraklasową Jagiellonię Białystok, drugoligowy KKS Kalisz i Watrę Białka Tatrzańska.