Biżuteria nie musi być ze złota…

… udowodnili to uczestnicy VIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko-biżuteria”, którzy zaprojektowali ozdoby z materiałów poddawanych recyklingowi.

 

Gala finałowa odbyła się w piątek, 8 grudnia. Laureaci wszystkich miejsc oraz wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Była też możliwość obejrzenia konkursowych prac.

I miejsce zajął Piotr Południak (kl. V SP w Kańczudze), II – Michał i Dominik Dyrda (kl. II i V SP w Świętoniowej), III – Oliwia Kardasińska (kl. I SP w Rączynie), IV – Oskar Lewko (kl. VI SP w Siennowie), V – Gabriela Mucha (kl. III SP nr 1 w Przeworsku), VI – Weronika Kowal (kl. VI SP w Łopuszce Wielkiej), VII – Milena Maruszak (kl. II SP w Tryńczy), VIII równorzędne – Miłosz Garbarz (kl. VII SP w Siennowie), Kamil Skoczylas (kl. III SP w Studzianie), Nikola Stęchły (kl. V SP w Ujeznej), IX miejsce równorzędne – Eliza Hejnosz (kl. VI SP w Urzejowicach), Maciej Kosior (kl. II SP w Studzianie). Wyróżnieni zostali: Kamil Kukla (kl. VI SP w Chałupkach), Ewa Kuś (kl. VI SP w Rączynie), Antoni Cwynar (kl. VI SP nr 3 w Przeworsku), Magdalena Wołowiec (kl. II SP nr 3 w Przeworsku), Kuba Szybiak (kl. II SP w Gniewczynie Łańcuckiej), Bartosz Kordas (kl. VII SP w Gniewczynie Łańcuckiej), Anastazja Poznańska (kl. O Szkoła Filialna w Ubieszynie), Paulina Radawiec (kl. IV SP w Rudce), Julia Kowal (kl. VII ZSPiP w Jagielle), Ignacy Matusz (kl. II SP w Gorzycach), Diana i Oliwia Miazga (kl. I i VI SP w Żurawiczkach), Natalia Pydo (kl. VI SP w Łopuszce Wielkiej), Kacper Cebulak (kl. V SP w Świętoniowej), Lena Dubaj (kl. VIII SP w Pantalowicach), Tymoteusz Kudłak (kl. III SP w Adamówce), Mikołaj, Malwina, Maciej Skalscy (kl. 0, II, IV SP w Świętoniowej), Maria Myłek (kl. II SP w Tryńczy), Mateusz Ilasz (kl. VI SP w Ujeznej).

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej pod patronatem Gminy Przeworsk, Starostwa Powiatowego w Przeworsku, Nadleśnictwa Kańczuga, Nadleśnictwa Sieniowa oraz Gazety Jarosławskiej.

DP