Bilet kupisz w videomacie

Na jarosławskim dworcu kolejowym wprowadzono innowacyjne udogodnienie dla podróżnych. Na razie dostępne jest ono dla pasażerów zaledwie 10 dworców w kraju.

 

Wykorzystanie nowoczesnej technologii pozwoli na uzupełnienie sieci kas biletowych o urządzenia samoobsługowe, ale wyposażone w usługę pozwalającą na kontakt w postaci transmisji wideo z konsultantem. Obecnie podstawowym narzędziem wykorzystywanym w procesie sprzedaży biletów jest kasa biletowa. Ich dostępność na dworcach premium wynosi średnio 12 godzin dziennie, ale już na mniejszych dworcach jedynie 7 godzin. Dlatego też przygotowana została koncepcja nowego narzędzia sprzedażowego. Będzie ono posiadało cechy kasy biletowej i dostępne będzie w godzinach uruchamianych pociągów przez POLREGIO.

E-kasjer to osoba zlokalizowana w Call Center, która pomoże klientowi zakupić bilet kolejowy. Wystarczy, że pasażer przyciśnie odpowiedni przycisk. W kolejnym kroku e-kasjer wybierze zgodnie z oczekiwaniami klienta ofertę, a klientowi pozostanie jedynie zbliżenie karty płatniczej do czytnika i odebranie biletu. Funkcja e-kasjera będzie dostępna w godzinach od 6:00 do 22:00, czyli aż 16 godzin.

Zakładamy, że ta dodatkowa funkcjonalność będzie stanowiła zachętę do zakupu biletu dla osób, które do tej pory nie były przekonane do korzystania z usług tradycyjnego biletomatu. Postanowiliśmy, że zrealizujemy ten pomysł w formie projektu pilotażowego, dla pasażerów 10 większych i mniejszych dworców w Polsce. Wśród nich znajduje się dworzec kolejowy w Jarosławiu – wyjaśnia Adam Pawlik, członek Zarządu – dyrektor handlowy POLREGIO S.A.

DP