Bezpieczna droga do szkoły

W środę, 25 października, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej wspólnie z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku realizowało program „Bezpieczna droga do szkoły”, w który włączył się również Powiat Przeworski.

 

Spotkania w ramach programu przeprowadzono z przedszkolakami oraz uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Świętoniowej. Głównym celem prowadzonego od kilku lat programu edukacyjnego jest przestrzeganie przed niebezpiecznymi i ryzykownymi zachowaniami w rejonie dróg oraz promowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Prowadzone pogadanki uczą, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię oraz jak ważna jest jazda w foteliku samochodowym. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniu, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, dzieciom przekazano upominki w postaci elementów odblaskowych i kolorowanek. Zawieszki i opaski odblaskowe ufundowane zostały przez Powiat Przeworski i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.   Spotkanie, ze względu na udział „Słonia” – maskotki przeworskiej policji – było dla dzieci dużą atrakcją i na długo pozostanie w ich pamięci przyczyniając się do zwiększenia wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

DP/fot. org.