Bez szans z liderem. AZS PWSTE przegrał w Krakowie

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – II LIGA: W starciu z liderem, koszykarze AZS-u PWSTE mieli niewiele do powiedzenia. Nasz zespół wprawdzie tanio skóry nie sprzedał, ale cały mecz był pod kontrolą gospodarzy. Naszym akademikom udało się jedynie wygrać trzecią kwartę.

AZS AGH KRAKÓW – AZS PWSTE JAROSŁAW 111-86 (21-17, 31-18, 22-26, 37-25)

AZS PWSTE: Nabożny, Argasiński 3, Krawiec 10, Fortuna, Gumiński 11, Suliba 2, Mikołajko 14, Majka 24, Buszta 7, Reichert 12.

Sędziowali: M. Czernek i B. Kosmala.

Gospodarze zaczęli od 7-0. Potem AZS PWSTE trafił dwukrotnie pod rząd i zmniejszył dystans. Po punktach Zmarlaka krakowianie znowu zaczęli uciekać. Prowadzili 17-6, następnie 19-10. Nasza drużyna popełniała błędy, notowała straty, a miejscowi punktowali. Pod koniec kwarty jarosławianom udało się jednak zmniejszyć dystans. W drugiej odsłonie zespół AZS-u AGH jednak znowu podkręcił tempo i odskoczył na 10 oczek. Po trójkach Wydry przewagę jeszcze powiększył. Zrobiło się 41-24 i było jasne, że po długiej przerwie akademicy z Jarosławia będą mieli trudne zadanie. Mimo, że AZS PWSTE wygrał trzecią ćwiartkę, to różnica wciąż była spora. W ostatniej kwarcie gospodarzy kontrolowali pojedynek. Krakowianie setkę przekroczyli po akcji Biegonia.