Bernadetta i Adam dotarli do mety

Udało się! Bernadetta Kiper i Adam Cynk – zmęczeni, ale szczęśliwi, po 28 dniach rowerowej wyprawy wzdłuż granic kraju, dotarli do mety I Rajdu charytatywnego „Rowerem dookoła Polski”. Ich podróż trwała blisko miesiąc. 3500 kilometr przejechali już na jarosławskim rynku.

 

Szczęście i wzruszenie wypisane było na twarzach tych, którzy w piątek, 28 czerwca oczekiwali na Bernadettę i Adama. Kibicowali im wszyscy: rodzina, znajomi, pasjonaci dwóch kółek zrzeszeni w różnych grupach, oo. Dominikanie, a przede wszystkim pięcioro dzieci wraz ze swoimi rodzinami, dla których rowerzyści podjęli to wyzwanie. Wyrazy wdzięczności popłynęły od wszystkich, którzy tego dnia zgromadzili się na jarosławskim rynku. W imieniu gospodarza miasta, uczestników rowerowej eskapady powitał Marian Kwietniowski, sekretarz Miasta Jarosławia.

Przypomnijmy, że uczestnicy I Rajdu charytatywnego „Rowerem dookoła Polski” wyruszyli z jarosławskiego rynku 1 czerwca. Ich celem było pokonanie dystansu 3500 kilometrów wzdłuż granic Polski, a także pomoc dzieciom, które wymagają kosztownej rehabilitacji. Każda granica dedykowana była innemu dziecku. W organizację rajdu zaangażowały się wszystkie przygraniczne gminy w Polsce, które zapewniły uczestnikom noclegi.

Mimo że rajd dobiegł końca, to zrzutka na pomoc Jagódce, Wiktorii, Fabianowi, Karolowi i Dominikowi jeszcze trwa. Można znaleźć ją na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/dvx2yf – Twoja skromna darowizna może sprawić ogromną różnicę w życiu tych dzieci. Możesz wpłacić środki na naszą zrzutkę na platformie zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Wypoczynku i Sportu w Gminie Kańczuga – EWIS. KRS 0000289747; B.S w Jarosławiu, numer konta: 61 9096 0004 2004 0046 1218 0001 z dopiskiem “Na ogólnie działania strukturowe – ”Rowerem dookoła Polski” – czytamy na stronie internetowej zrzutki. Ze swojej strony serdecznie zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Opr. EK, fot. UM