Będzie porządek

Mieszkaniec Szówska zwraca uwagę na bałagan przy gminnej drodze na odcinku Cegielnia Szówsko – Setna. – Nawierzchnia jest utrzymywana na dobrym poziomie – sezonowe naprawy i odśnieżanie w razie potrzeb. Piszę jednak w sprawie poboczy i przyległych działek do tej drogi. Jest to w skrócie jedno wielkie wysypisko – informuje.

 

– W pobliżu jezdni, na całym odcinku drogi można znaleźć lodówki, sedesy, telewizory, kaloryfery, gruz, wiaderka po budowach czy wszelkie odpady komunalne od opakowań po makaronie zaczynając na fragmentach tapicerki kończąc. To problem przede wszystkim estetyczny ale również kwestia bezpieczeństwa. Jest to droga dość wąska i tak na przykład mijające się dwa samochody muszą zjechać na pobocze by bezpiecznie się minąć. Niejednokrotnie oznacza to wjechanie w złom czy też w szkło, tłukące się pod ciężarem samochodu. Ponadto jest to również zagrożenie dla pieszych którzy ustępując pierwszeństwa pojazdom na tej nieoświetlonej drodze, schodzą na pobocze – opisuje mieszkaniec.

Skontaktowaliśmy się z Gminą Wiązownica prosząc o zajęcie się problemem zgłaszanym przez Czytelnika. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź, że pas drogowy został uprzątnięty, a do właścicieli zaśmieconych działek wysłano pisma obligujące ich do posprzątania.

erka