Beata Szydło przekonywała do udziału w wyborach

W poniedziałek, 13 maja w Starostwie Powiatowym w Jarosławia odbyła się konferencja z udziałem Beaty Szydło, posłanki do Parlamentu Europejskiego. Tematem spotkania był „Zielony ład, szanse i zagrożenia”. Była premier wspólnie z kandydatami PiS do PE przekonywała do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach.

 

Byłą premier oraz uczestników spotkania powitał Tadeusz Chrzan, poseł na Sejm RP w towarzystwie kandydatów do Parlamentu Europejskiego: Bogdana Rzońcy, Marka Kuchcińskiego, Teresy Pamuły oraz Jolanty Sawickiej. – Dzisiejszy dzień, kolejny dzień kampanii do Parlamentu Europejskiego rozpoczynamy na pięknym Podkarpaciu. Będziemy spotykać sie z mieszkańcami, rozmawiać o tym jak to są ważne wybory – wyjaśniła na wstępie konferencji B. Szydło. – 9 czerwca będziemy decydowali o przyszłości Unii Europejskiej i o przyszłości Polski, dlatego że rozwój Unii Europejskiej ma również nierozerwalny wpływ na to, co dzieje się w Polsce. Wszyscy doceniamy dotychczasowe lata – to, że środki z UE wydawane w naszych regionach, samorządach poprawiły nasze życie, wpłynęły na rozwój naszych miejscowości, naszych regionów, także tutaj na Podkarpaciu – mówiła B. Szydło, zwracając uwagę na to, jak wiele Unii Europejskiej zawdzięczamy, ale zauważając równocześnie, że Unia Europejska potrzebuje też zmian bo decyzje, które zapadały szczególnie w ostatniej kadencji były niekorzystne m.in. dla rolników czy przedsiębiorców. – Myślę, że wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że zielony ład, który jest oprotestowywany przede wszystkim przez rolników, ale wpływa też na codzienne życie każdego z nas jest złym rozwiązaniem, dlatego my uważamy że trzeba dokonać zmian. To co dobre trzeba kontynuować, natomiast trzeba też wyrzucić te rozwiązania, które stwarzają problemy dla europejskiej gospodarki, która staje się coraz mniej konkurencyjna dla europejskiego rolnictwa i wreszcie dla Europejczyków – mówiła.

Jak przekonywała posłanka do PE, poważnym wyzwaniem dla UE jest w ostatnim czasie bezpieczeństwo, dlatego UE powinna być solidarna, silna aby zagwarantować je swoim mieszkańcom. – To są bardzo ważne wybory, bo będą się nich decydowały rzeczy fundamentalne dla każdego z państwa. Musimy mieć świadomość, że sprawy brukselskie nie są już odległe one dotykają każdego mieszkańca UE – mówiła.

Europosłanka podkreślała, że szczególnie ważne jest aby na udział w wyborach zdecydowali się mieszkańcy małych miejscowości i gmin z południowo-wschodniej Polski, ponieważ te wybory również ich dotyczą. Zachęcała do poparcia w głosowaniu kandydatów z listy PiS.

Podczas konferencji głos zabrał również B. Rząsa, który przekonywał również o tym, że coraz bardziej widoczne są problemy, jakie dotykają całą UE.

EK