jhdr

Bal Wszystkich Świętych

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy relację z orszaku i balu, który odbył się w jarosławskiej Kolegiacie. W ostatnim czasie także w mniejszych miejscowościach odbyły się podobne zabawy dla najmłodszych.

 

W Świebodnej Bal Wszystkich Świętych odbył się we wtorek, 31 października. Inicjatorem tego wydarzenia była Monika Dzięgielowska, sołtys tej miejscowości. Na bal przybyły dzieci przebrane m.in. za Anioły, św. Kingę, św. Józefa, św. Jadwigę, dzieci Ulmów oraz innych Świętych. Uczestnicy tego wydarzenia wzięli udział w zabawach religijnych i tanecznych. Dzieci układały puzzle z postaciami Świętych oraz dopasowywały postacie Świętych z ich atrybutami. Dużym zainteresowaniem cieszył się połów ryb na wzór apostołów.

– Bardzo dziękuję dzieciaczkom za przybycie, ks. Sebastianowi Lasocie za wsparcie merytoryczne i mądre słowa skierowane do dzieci, a rodzicom dzieci za pomoc w kuchni i wykonanie fotografii – mówi M. Dzięgielowska. – Jest to kolejna impreza, która przejdzie do kalendarza stałych imprez w Świebodnej – dodaje sołtys.

 

Bal Wszystkich Świętych odbył się też m.in. w Gniewczynie Łańcuckiej. Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielne popołudnie, 5 listopada, od mszy św., po której uczestnicy przeszli do budynku pobliskiej Szkoły Podstawowej im. gen. Antoniego Chruściela ps. „Monter”, gdzie odbył się poczęstunek i wspólna zabawa. Obowiązywały oczywiście stroje „świętych”. Organizatorami wydarzenia byli: Parafia pw. św. Mateusza w Gniewczynie Łańcuckiej, parafialna grupa Ruchu Apostolstwa Młodzieży oraz SP w Gniewczynie.

Opr. EK, DP/fot. org.