Bal charytatywny Fundacji Mukohelp

17 maja w malowniczym Dworze w Tomaszowicach odbył się wyjątkowy Bal Charytatywny na Rzecz Osób Chorych na Mukowiscydozę. Wydarzenie przyciągnęło licznych gości, którzy nie szczędzili swej hojności.

 

Gwiazdą wieczoru była niezastąpiona Maryla Rodowicz, która swoim koncertem poruszyła serca wszystkich gości. Swoją obecnością zaszczycił również gość specjalny – Mateusz Mijal, wprowadzając magiczne chwile do tego wieczoru. Licytację poprowadził niezawodny Zygmunt Chajzer.

– Dzięki hojności uczestników balu udało się zebrać przeszło 445 tys. złotych! Zebrane środki przyczynią się do poprawy jakości życia osób z mukowiscydozą. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Wasza dobroć i wsparcie są nieocenione! – mówi Monika Bartnik, prezes fundacji Mukohelp. – Za szczególne zaangażowanie dziękujemy państwu Bogumile i Michaelowi Szewczyk (iHome nieruchomości) oraz Karolinie i Patrykowi Jania (Jania Construction) – dodaje.

Fundacja Mukohelp, poprzez organizację takich wydarzeń jak Bal Charytatywny, nie tylko zbiera środki na pomoc dla chorych, ale także zwiększa świadomość społeczną na temat mukowiscydozy. Każdy darczyńca i uczestnik balu przyczynia się do poprawy jakości życia osób dotkniętych tą ciężką chorobą. Szacunkowo w Polsce z mukowiscydozą, która powoduje wytwarzanie w organizmie gęstego i lepkiego śluzu, który blokuje drogi oddechowe, wywołując postępujące wyniszczenie płuc, a w konsekwencji niewydolność oddechową i przedwczesną śmierć zmaga się ponad 2 tys. osób, w tym dzieci.

EK, fot org.