Atrakcji moc na Dniach Sieniawy

Dni Sieniawy 2022 już za nami. W dniach 16-17 lipca na sieniawskim stadionie czekała moc różnorodnych atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Już od godzin popołudniowych w sobotę mieniący się kolorami lunapark przeżywał oblężenie. Na dzieci czekały atrakcje przygotowane przez animatorów – malowanie twarzy, festiwal kolorów czy zabawy ze szczudlarzem. Był też widowiskowy pokaz woltyżerki konnej – najbardziej artystycznej dyscypliny jeździeckiej. Gwiazdą wieczoru był Kubańczyk – jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Kuba dosłownie porwał do zabawy cały stadion. „Ostatni raz zatańczysz ze mną” słyszała chyba cała Sieniawa. Nawet deszcz, który sprawił psikusa, nikomu nie był straszny. Część koncertową zamknął występ zespołu disco polo Jeszcze Jeden. Dla mających niedosyt zabawy i tańców dyskotekę poprowadził Dj Pepo.

W niedzielę apetyty urosły jeszcze bardziej. Strefa drewnianych gier wielkoformatowych – fantastyczna, edukacyjna i integracyjna zabawa, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych. Wystawa starych i nowych motocykli była prawdziwą gratką dla miłośników dwóch kółek. Na chętnych czekały stoiska wystawiennicze i bogata strefa gastronomiczna. Część koncertową otworzył występ duetu Face 2 Face – niezwykle wszechstronnych i kreatywnych muzyków, który tworzą akordeoniści Paweł Janas i Bartosz Kołsut. Folkowy Krywań z kolei przyciągnął muzyką stylizowaną folklorem. Przed głównym koncertem burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś wręczył w towarzystwie parlamentarzystów i samorządowców Sokoły Roku, przyznawane przez siebie nagrody osobom wspierającym rozwój i kreującym pozytywny wizerunek miasta i gminy. W tym roku otrzymali je: firma Texom Sp. z o.o. i prezes Krystian Woś, sołtys wsi Czerce Jerzy Dziki i sportowiec – zawodnik MKS Sokół 1960 Sieniawa Paweł Oziębło. Gwiazdą wieczoru był świętujący swoje 10-lecie zespół LemON z wokalistą o wyjątkowym głosie – Igorem Herbutem, który tego wieczoru nawiązał fantastyczny kontakt z publicznością. Program tegorocznych obchodów Dni Sieniawy zwięczyła z kolei dyskoteka.

 

DP/fot. UMiG Sieniawa