A4 będzie nieprzejezdna między Radymnem a Korczową

– Od 31 sierpnia br. na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłem Przemyśl a węzłem Korczowa rozpocznie się remont nawierzchni. Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej, w ramach gwarancyjnego usuwania usterki nawierzchni. Prace mają zakończyć się do 1 października – informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W czasie prac ruch na autostradzie w kierunku Korczowej będzie zamknięty. Podróżujący zostaną skierowani na objazd drogą krajową nr 94.

Z komunikatu GDDKiA wynika, że od węzła położonego między Radymnem a Skołoszowem do węzła w Korczowej pas ruchu w stronę granicy będzie zamknięty od 31 sierpnia do 10 września oraz od 14 września do 16 września 2020 r., od 21 września do 23 września 2020 r. oraz od 28 września do 1 października 2020 r. Jadący w stronę Korczowej będą musieli zjechać z A4 na węźle Przemyśl i drogą nr 94 skierować się w stronę Korczowej.

W niedzielę 6 września oraz między 11-13, 17-20 i 24-27 września ruch autostradą A4 będzie odbywał się normalnie w obu kierunkach.

– Podział na okresy prowadzonych robót został opracowany w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwość prowadzonych robót na ruch drogowy. Zmiany organizacji ruchu uwzględniają zwiększony ruch pojazdów w kierunku granicy RP przed weekendami, a prace rozpoczną się już po zakończeniu wakacji, aby zminimalizować utrudnienia dla turystów – zapewnia Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie.

erka/GDDKiA