65 lat Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu

W niedzielę, 9 czerwca na os. Armii Krajowej odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany w ramach obchodów 65-lecia powstania Spółdzielni Mieszkaniowej. Na uczestników tego wydarzenia czekała moc atrakcji.

 

Zebranych powitała Alicja Kochanowicz-Grabuś, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Głos zabrał Adam Pikuła, prezes zarządu spółdzielni, który przypomniał okoliczności jej powstania. 65-letnią historię Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu przytoczył Jacek Hołub, przewodniczący Rady Nadzorczej.

W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. Marcin Nazarewicz, burmistrz Miasta Jarosławia, Piotr Kozak, przewodniczący Rady Miasta, radni, byli prezesi i przewodniczący Spółdzielni oraz jej sympatycy. Nie zabrakło licznie zgromadzonych mieszkańców osiedli, w tym dzieci.

Wśród przygotowanych atrakcji nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, słodkich przekąsek, różnego rodzaju gier i zabaw na świeżym powietrzu, animacji i konkursów.

Historia Spółdzielni Mieszkaniowej to historia ludzi, którzy nieustannie dbali o jej rozwój. Sięga ona lat 60. ubiegłego wieku. Jej powstanie zapoczątkowało spotkanie grupy osób, podczas którego wybrano nazwę „Przyszłość”. Wtedy uchwalono również statut, określono plan działania oraz wybrano Radę Nadzorczą i Zarząd. Pierwszym prezesem zarządu został Henryk Tomaszewski. Przez lata działalności spółdzielni, jej zasoby mieszkaniowe stale się powiększały. Powstawały nowe osiedla. Dziś, po 65-latach działalności Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jarosławiu zrzesza blisko 3 500 członków. Na jej osiedlach mieszka prawie 7 tys. mieszkańców. Zasoby mieszkaniowe spółdzielni to obecnie 112 budynków wielorodzinnych, w których znajduje się 3 926 mieszkań. Wraz z lokalami użytkowymi ich powierzchnia wynosi blisko 200 tys. m2

Z okazji Jubileuszu 65-lecia powstania Spółdzielni Mieszkaniowej wydany został specjalny biuletyn, w którym zobaczyć można, jak na przestrzeni lat zmieniły się poszczególne osiedla, będące w zasobach spółdzielni.

 

EK