50 lat razem

We wtorek, 25 października 19 par z Gminy Pruchnik świętowało złoty jubileusz związku małżeńskiego. Msze św. w intencji jubilatów odprawił ks. Piotr Kandefer, a Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wręczał Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika wspólnie z Robertem Grządzielem, sekretarzem Gminy Pruchnik oraz Jadwigą Kłopot, kierownikiem USC w Pruchniku.

 

Podczas homilii ks. dziekan wskazał, jak ważne jest wspólne rozumienie się małżonków, co przez 50 lat pożycia było na pewno wielkim wyzwaniem. W kontekście aktualnego remontu kościoła w Pruchniku podkreślił, że takiego samego „remontu” wymaga zarówno nasza wiara, jak i codzienne życie. Zauważył też, że bagaż doświadczeń jest wspaniałą podstawą, by dawać przykład swoim dzieciom, wnukom i innym bliskim, zwłaszcza w czasie gdy rola rodziny staje się przez wiele środowisk bagatelizowana lub zupełnie negowana.

Uroczystość wręczenia medali przygotowało Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku w Domu Strażaka OSP Pruchnik I. Po dekoracji przyszedł czas na wspomnienia i rozmowy.

Razem z samorządem Gminy Pruchnik gratulujemy wszystkim jubilatom tak wspaniałej rocznicy i życzymy dużo zdrowia i pomyślności na dalsze wspólne lata życia.

Medale odebrali: Stanisława i Jan Blajerowie z Rozborza Okrągłego, Stanisława i Stanisław Chmieleccy z Jodłówki, Teresa i Roman Fereszowie z Pruchnika, Albina i Antoni Foltowie z Rozborza Długiego, Stanisława i Antoni Halejciowie ze Świebodnej, Janina i Eugeniusz Kiprowie z Pruchnika, Zofia i Kazimierz Kamińscy z Pruchnika, Janina i Jan Mikłaszowie z Jodłówki, Maria i Antoni Nowakowie z Pruchnika, Stanisława i Kazimierz Pszonakowie z Kramarzówki, Michalina i Jan Potoczni z Rozborza Okrągłego, Helena i Kazimierz Rabowie z Kramarzówki, Helena i Bolesław Romanikowie z Hawłowic, Daniela i Roman Skupniewiczowie z Kramarzówki, Wiesława i Bolesław Sosnowscy z Jodłówki – Parcelacji, Maria i Marian Szkołowie z Pruchnika, Bogusława i Józef Szczepańscy z Rozborza Długiego, Jadwiga i Roman Wałachowie z Hawłowic oraz Helena i Ryszard Wojtowiczowie z Kramarzówki.

erka