50 lat razem

W czwartek, 12 sierpnia, w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze odbyła się uroczystość wręczenia medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańcom Miasta i Gminy Kańczuga.

 

Tego dnia uroczystość świętowały 22 z 32 par, które związek małżeński zawarły w 1971 r. Tegoroczni Jubilaci to: Maria i Ryszard Bar, Zofia i Stanisław Biskup, Halina i Tadeusz Boratyn, Marianna i Kazimierz Chmiel, Maria i Józef Chromik, Irena i Wojciech Cielecki, Elżbieta i Zbigniew Cieślińscy, Krystyna i Stanisław Faszczewscy, Stanisława i Adam Florek, Anna i Stanisław Franus, Teresa i Józef Gmyrek, Helena i Józef Kochmańscy, Wanda i Andrzej Krysa, Cecylia i Leszek Krysa, Cecylia i Roman Krysa, Zofia i Józef Lis, Wiesława i Antoni Majkut, Zofia i Tadeusz Malach, Helena i Jan Ossolińscy, Zofia i Zbigniew Pakuła, Elżbieta i Józef Pikuła, Maria i Michał Pliś, Stanisława i Jan Płaza, Helena i Emil Poznańscy, Maria i Stanisław Tomaszek, Maria i Adam Tworzyło, Maria i Henryk Urban, Anna i Antoni Wrona, Helena i Mieczysław Żukowscy, Jadwiga i Tadeusz Żyga, Janina i Józef Żyła oraz Zofia i Kazimierz Żyła.

Jubilatom, najserdeczniejsze gratulacje za przeżycie tak długiej wspólnej drogi życia, złożył burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, wraz z sekretarz Teresą Argasińską i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Alicją Głowacz, dokonując jednocześnie aktu uhonorowania Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci otrzymali też kwiaty i listy gratulacyjne. Okolicznościowy tort przygotowało nowo powstające Koło Gospodyń Miejskich w Kańczudze. Uroczystość umilił swoim występem Zespół „ Ala Babki Ala Dziadki’.

DP/UMiG Kańczuga