25 lat Ekotech

W tym roku firma Ekotech Sp. z o. o. obchodzi Jubileusz 25-lecia swojej działalności. – Naszą misją jest tworzenie produktów, które mają służyć ludziom i środowisku. Przez ponad 25 lat istnienia zdobyliśmy ogromne doświadczenie w dziedzinie kompozytów i termoformowania tworzyw sztucznych. Nasze produkty można spotkać na wszystkich kontynentach – mówią jej przedstawiciele.

 

Z okazji Jubileuszu zorganizowane zostało spotkanie, w którym wzięli udział pracownicy firmy wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszeni goście, w tym Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław, Antoni Gwoźdź, przewodniczący Rady Gminy, Janusz Blajer, sołtys Surochowa, Władysław Maziarka, prezes OSP Surochów, Monika Romaniec, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Surochowie oraz ks. Jacek Czerkas. Obecni byli również partnerzy oraz kontrahenci zagraniczni, z którymi firma od lat współpracuje.

Celem dzisiejszego spotkania jest podziękowanie naszym pracownikom, którzy swoim zaangażowaniem oraz pracą zrobili wszystko to, co dziś mamy. Dziękuję wam serdecznie. Chcę, abyście wiedzieli, że wasza praca, a także podejście do pracy jest dla nas wszystkich wielką wartością – mówił Józef Rząsa, prezes Ekotech, składając podziękowania na ręce wszystkich pracowników.

W części oficjalnej uhonorowani zostali pracownicy z najdłuższym stażem pracy. Wśród nich były osoby, które budowały tę firmę od samego początku. Słowa uznania popłynęły także w kierunku przedstawicieli firm z kraju i zagranicy, współpracujących z Ekotech.

Zwieńczeniem spotkania, podczas którego nie brakowało różnego rodzaju pyszności i smakołyków był występ Tadeusza Drozdy, znanego m.in. z programu rozrywkowego pt. „Śmiechu warte”, emitowanego na antenie TVP 1 w latach 1994-2009. Uczestników tego wydarzenia bawił również zespół „Univers”. Natomiast najmłodsi spędzili miło czas na dmuchanych zjeżdżalniach oraz biorąc udział w prowadzonych animacjach, grach i zabawach.

 

Dzieje firmy

Ekotech to firma rodzinna, założona w 1999 r. Jej misją jest rozwój i wytwarzanie nowoczesnych produktów z tworzyw sztucznych. Od początku swojej działalności firma orientuje się na rozwiązania z obszaru ochrony środowiska. – Działalność rozpoczęliśmy od produkcji jednego modelu pojemnika do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – wspomina J. Rząsa. – Obecnie możemy pochwalić się wyprodukowaniem ponad 100 000 sztuk pojemników do zbiórki selektywnej odpadów, w wielu wzorach – dodaje.

Uczestnictwo pracowników spółki w sympozjach, szkoleniach branżowych i targach zaowocowało zdobyciem i poszerzeniem specjalistycznej wiedzy oraz nawiązaniu licznych kontaktów biznesowych. Dzięki temu firma dziś uczestniczy w wielu projektach, m. in. w branży: motoryzacyjnej, transportowej, stoczniowej, paliwowej, budowlanej, sanitarnej, turystyczno-rekreacyjnej, opakowań i wielu innych. Od kilku lat Ekotech uczestniczy także razem z liderem w logistyce dostaw przesyłek – firmą InPost – w projektach rozwoju paczkomatów, dostarczając istotne komponenty do tych urządzeń.

Ekotech sp. z o. o. zatrudnia około 95 pracowników. Firma z roku na rok powiększa swoje moce wytwórcze, inwestując bardzo znaczące środki w nowe obiekty, hale produkcyjne oraz w nowoczesne maszyny. Swoją działalność obecnie koncentruje w trzech głównych obszarach. Jest to wytwarzanie produktów z zastosowaniem procesów laminowania, termo-formowania oraz obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie. – Swoim klientom zapewniamy najwyższą jakość zamawianych wyrobów, a także wszelkie rozwiązania logistyczne, które zapewniają terminowość dostaw – mówią jej przedstawiciele.

mp