22-latek zdewastował fontannę

Policjanci z jarosławskiej komendy ustalili sprawcę, który końcem września zdewastował fontannę multimedialną, znajdującą się na zieleńcu miejskim przy ul. Konfederackiej w Jarosławiu. Mężczyzna wszedł do fontanny i ukradł dyszę fontannową, przez co uszkodził pompę o wartość 7,5 tys. zł.

 

Końcem września br., funkcjonariusze z jarosławskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o dewastacji fontanny multimedialnej znajdującej się na zieleńcu miejskim w Jarosławiu przy ul. Konfederackiej. Z zawiadomienia wynikało, że sprawca wykręcił dyszę fontannową i ją zabrał. W wyniku odłączenia dyszy uszkodzeniu uległa pompa wody. Wartość start na szkodę Gminy Miejskiej Jarosław, została oszacowana na kwotę 7,5 tys. zł.

Jarosławscy kryminalni, analizowali nagrania z kamer monitoringu oraz zbierali informacje w tej sprawie. Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma 22-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

EK/KPP