21-letni graficiarz usłyszał zarzuty

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi Jarosławia, który pomazał sprayem elewacje budynków na terenie Jarosławia i Radymna.

 

W poniedziałek, 6 września po godz. 21, policjanci zostali powiadomieni, że na os. Jagiełły w Radymnie, przebywa podejrzana grupa osób. Funkcjonariusze w trakcie patrolowania osiedla, zauważyli na 8 budynkach widnieje świeżo namalowane graffiti. Były to symbole związane z jednym z klubów sportowych. Policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców tej dewastacji.

– W rejonie jednego z budynków na terenie Radymna, zauważyli trzy samochody jadące w kolumnie. W trakcie podjętej kontroli ustalili, że jadący w nich mężczyźni pochodzą z kręgu kibiców jarosławskiej drużyny – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Do policjantów z Radymna dołączyli policjanci z Jarosławia, którzy w trakcie wspólnych działań zatrzymali 14 mężczyzn. 12 z nich trafiło do aresztu, a 2 nieletnich zostało przekazanych pod opiekę rodziców.

 

21-latek z zarzutami

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych budynków. Powstałe straty zostały oszacowano na 4 tys. zł, na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie.

– W toku wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia elewacji budynków jest jeden z zatrzymanych, 21-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi A. Długosz.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

EK/KPP